search
backpage.com > Istanbul işler > Istanbul eğitim işleri

İlan Verildi: Cuma, 16 Eylül 2016, 6:16

İletişim numarası:05340797777

Diğer İletişim numarası:0216631966

Açıklama:
İl / İlçe İstanbul / Sancaktepe
İş Alanı Eğitim
Pozisyon Öğretmen
Çalışma Şekli Dönemsel
Eğitim Durumu En Az Üniversite Mezunu
Deneyim En Az 10 Yıl
İş Tanımı
Hakkımda
Merhaba ben Erçin OYMAN. 1988 Yalova doğumluyum. Yalova Öğretmen Lisesinden mezun olduktan sonra ÖSS de Türkiye oldum ve Lise Matematik Öğretmenliği bölümünü tercih ettim. Şu anda Beykoz da bir Anadolu Lisesinde Matematik Öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Aynı zamanda Marmara Üni. De Mimarlık eğitimim devam ediyor. Çok yönlü meraklı biriyim. Evliyim. Eşim Simge Ümraniye de bir lisede İngilizce öğretmenidir.
Özel Dersin Çocuğuma Ne Gibi Katkısı Olur?
TEOG
Öncelikle aileler şunun bilincinde olmalı iyi bir lise genellikle iyi arkadaş çevresi getirir. Dolayısı ileride iyi arkadaş, iyi eş ve iyi bir iş getireceğinin garantisidir. Şöyle bir örnek verebilirim, teyzemin oğlu meslek lisesi çıkışlı ve bütün arkadaşları sanayide araba modifiye eden biraz hayta insanlar. Teyzemin oğlunun arkadaş çevresinin doktorlar mühendisler olması beklenemezdi. Dolayısı ile liseye geçiş dönemi ile öğrencimizin hayatının %65 i şekillenir. Ve bu sadece sizin elinizde. Çünkü TEOG kolay bir sınavdır. Öyle ki her yıl binlerce kişi tam puan çıkartıyor. Bu kolay sınav için gereğini yapan bir öğrenci mutlak başarı sahibi olacaktır. Belki bir koleje burs ile girecek özel ders için yaptığınız masrafın çok büyük kısmını kar edeceksiniz. En iyi yatırım eğitime yapılan yatırımdır.
Özetle TEOG öğrencinin temelinin hazır olup olmadığını sorgulayan bir sınavdır. Ve siz TEOG da başarılı değilseniz eğitim sistemi dışında çözümler aramalısınız. Gelin uzunca yıllar ihtiyacı olacak Matematik, Fen ve Türkçe temellerini birlikte atalım.
Lise Seviyesi
Lise seviyesindeki öğrencilerimiz için hayat çok daha gerçekçidir. Özellikle son sınıfa doğru yaklaştıkça sınav kaygısı etrafı sarar. Okulun kalabalık ortamı ve tembel arkadaşların baskın karakterleri öğrencileri dersten soğutmak için yeterlidir.
Bunlar karşısında duran öğrenci ne yazık ki konuların gerçekten zor olması ile karşı karşıya kalır ve bu durum ona iki seçenek sunar. Ya bırakıp boş verip gidecektir ya da üstüne gidip yenmeye çalışacaktır. İkinci seçenek çok nadir gördüğümüz durumlardan biridir. Çünkü yeni nesil öğrencilerimiz hıza düşkünler. Hemen her şey olsun istiyorlar. Ancak bir insanın hiç bilmediği bir konuyu öğrenmesi sabır dikkat ve özveri gerektirir. Buda hıza düşkün çocuklarımızda pek bulunmuyor. Dolayısı ile pes edecekleri sırada bir yardım eli benim aracılığım ile onlara sunuluyor. Ben onlar için bir çıkış kapısı bir sihirli değnek sahibiyim.
Lise de özel dersin önemini çok iyi gözlemleyenlerdenim. Çünkü çocuk o başarısızlık duygusunu bir kere kendine kabul ettirdiğinde kendini Bim de kasiyer olarak buluyor. Sizlere ufak bir hesap yapacağım.
Bir lise öğrencisi üniversiteyi 1 yıl geç kazanırsa, 1 yıl mesleğe geç başlayacaktır. “İstemediğiniz bölüme gitmeyin” ifadem ile çelişmeden bu geç gitmenin insanlara neler kaybettireceğini hesaplayalım.
Bu bir kelebek etkisidir. Yani küçücük gibi görünür ancak büyüyerek ilerler. Mesleğe bir yıl geç başlayan biri 1 yıl geç maaş alarak ortalama 3bin tl den yılda 36bintl zararda demektir. Ayrıca tekrar hazırlanmanın maliyeti ve dershane kurs masrafları ile 50bin tl gibi bir zarardan söz edebiliriz. Bu da yaklaşık bir araç parası ya da düğün masrafı demektir. Aynı zamanda 1 yıl hazırlanırken evde geçirdiği depresif ve sisteme isyankâr tavırlar karakter belirleme evresine denk geldiği için yaşadığı evdeki bu derin yalnızlık ve köşeye sıkışmışlık hayatında hep karşısına çıkacaktır.
Gelin yukarıdaki hiçbir durumu yaşamadan gerekirse 9.sınıftan itibaren öğrencilerimizin akademik bileğini kuvvetlendirelim. Bu inanın ona çok büyük başarabilme duygusu katacaktır. Bu konu ile ilgili her desteği vermeye hazırım.
Neden Ben
Sizlere birkaç önemli neden sunacağım ve bu beni tercih etmeniz için sizlere çok yeterli olacaktır.
İster TEOG ister Lise seviyesinde kuvvetli matematik öğretme yeteneğimin yanı sıra Türkçe, Fizik, Kimya ve Biyoloji alanlarında da kendimi geliştirdim. Yani diğer dersler için başka hoca aramanıza gerek yok. Bu bence büyük avantaj tanımadığınız daha fazla insan evinize girip çıkmayacak.
Yazdıklarımdan anlaşılacağı gibi iyi bir rehberlik bilgisine ve kontrolüne sahibim. Ders anlatmak ve öğretmek kolaydır. Ancak siz dersi sadece iki saat anlatırsınız ve çocuk geri kalan 22 saat kendi ile beraberdir. Dolayısı ile siz ona o iç dinamizmi o ders çalışma isteğini aşılamazsanız tekrar derse geçtiğinizde baştan başlar ve bir adım ileri götüremezsiniz. İşte ben de tam burada devreye girerek öğrencimizin kendi kendine ders çalışması gerektiğini inandırıyor ve ikna ediyorum.
Bir artı olarak sunmak istiyorum bunu. Aracım var yani Anadolu yakasında nerede olursanız olun yaptığımız programa göre istediğiniz saatte size ders için gelebilirim. Ya da sizi alıp misafir edebilirim.
Ders Çalışma Yöntemim
Muhakkak her yiğidin yoğurt yeme şekli farklıdır. Ancak fark yaratmak önemli benim gözümde. Ders anlatma şeklimi tabi ki öğrenciye göre belirliyorum. Genellikle sevdiğim yöntem konularda biraz önde giderek matematiği yapamadığı için sevmeyen öğrencilerin derdine çare olacak nitelikte. Çünkü öğrenci, öğretmen ders anlatırken devamlı konuya yabancı ve öğretmenin sorularına cevap veremez durumda. Ancak biz önden giderek ders bir nevi hazırlık yapmış oluyor ve benden öğrendiği konuyu okulda pekiştiriyor bu sırada da arkadaşları tarafından başarı duygusu ile tebrik ediliyor.
Tabi ki bu durum her öğrenci için geçerli değildir. Okulda dersin işlenişinden memnun olan katılım sağlayabilen öğrenci benim ile bol soru çözerek Konunun köşelerinin tozunu almak istiyor ve lekesiz bir öğrenme elde ediyor.
Bununla birlikte öğrencimize devamlı yaprak testler getiriyorum. Benimle iken doküman sorunu yaşamazsınız tüm yayın evleri bende mevcut sayılır. Getirdiğim testlerin bir kısmını beraber çözeriz ve diğerlerini ödev olarak bırakırım. Ve bunların cevap anahtarları benim web sitem da dır. Buraya cevapları girerek hangi konudan kaç doğru yaptığını göreceğiz. Bu şekilde interaktif olması öğrencide de merak uyandırıyor. Daha sonra bu testlerin kontrolünü bir sonraki derse bırakırım ve yapamadığı soruları tekrar çözeriz. Ancak şunu fark ediyorum bu cevap anahtarsız testler öğrencinin soruları daha dikkatli çözmesini sağlıyor.
TEOG Öğrencilerinin Programları
TEOG grupları en sevdiğim gruplardır aynı zaman da en önemsediğim gruptur da. Çünkü diğer tüm gruplardaki sınavların tekrarı mümkündür ancak TEOG geri gelmeyecek bir sınavdır. İyi bir lisede okumanın öğrenci hayatındaki büyük değişikliği sizlere yukarıda anlattım. Kesinlikle iyi lise, iyi arkadaş çevresi, başarılı bir akademik hayat ve özgüven sağlam karakter demektir. Bakın çok kapsamlı konuşmuş gibi görünüyor olabilirim ama emin olun bunların tamamı lise de kazanılan olgular.
TEOG öğrencileri için öncelim matematik ve fen. Geçtiğimiz yıl tüm fenden çok öğrencimi kurtardım. Fen sınavı yapılabilir gibi görünüp konunun ufak bir detayına hakim olmadığında gözünden kaçan sorular yığınıdır. Yani fende her şeyi bilmeniz gerekir. Püf noktalara hakim olmanız gerekir. Ve bu noktaları birleştirebiliyor olmanız gerekir.
Ben TEOG öğrencilerime hafta da iki gün olacak şekilde bir matematik ve bir fen dersini uygun görüyorum ve bu şekilde verilen ödevlerinde yapılması ile başarı garantiliyorum. Ne yazık ki TEOG için az bir zaman var ve buna bir çözüm bulmak için daha fazla bence gecikememelisiniz.
9-10-11. Sınıf Öğrenci Programları
9. sınıfta öğrencinin genel sorunu adaptasyondur. Alışmak başlarda zor gelir lise hayatına. Çünkü ne yazık ki lise ilköğretime hiç benzememektedir. Gerek öğretmenlerin tavırları gerek öğrencilerin ve idarenin tavırları. Öğrenciye insanlar artık bir yetişkin gibi davranır. Tabi ona böyle davranmak onu sorumluluk yüklemektedir. Bu zor durumları halletmeye çalışan öğrencimiz bocalar ve dersleri hiç düşünmez bile. Ve ilk yazılılar ile hüsranı yaşar. Sizde muhtemelen ilk yazılıdan sonra ilanıma denk gelenlerdensiniz. Ben 9. Sınıflarda şunu yapıyorum. Öncelikle temek eksikliği var mı? Varsa acilen giderilmeli ancak bir yandan temel yapalım derken konulardan da geri kalınmamalı. Onun için 1 gün temeli kuvvetlendirme, 1 gün de konunun ilerisinden giderek derste dersi tekrar eden, derse katılan çünkü bu konuyu benimle önceden öğrenmiş olan bir öğrenci olması için yeterli olacaktır.
Yine söylemekten çekinmiyorum. 9. Sınıf tüm fizik kimya biyoloji ve matematik konularına hakimim ve yazılılarına yakın birer tekrar ile notlarını yükseltemeye ya da önemli olan 9. Sınıf için temelini sağlam oluşturmayı amaçlayabiliriz.
Unutulmamalıdır ki : YGS ve LYS iki üniversite sınavıdır. YGS sadece 9. Sınıf müfredatından oluşur. Tüm liseler 9 da aynı dersleri gördüğü için. LYS sınavı da 10. 11. ve 12. Sınıf konularından oluşur. 9. Sınıfı çocuklarınızın boş geçirmesine izin vermeyin. Telafisi yoktur.
12. Sınıf YGS-LYS
Bu bir maraton bunun kesinlikle farkında olmak gerekli. Dolayısı ile bir olimpiyat koşucusu gibi ciddi programlara ihtiyacımız var. Ben tabi ki bireysel planlama yanındayım. Yani öğrencinin seviyesine göre temel matematik ihtiyaçlarının karşılanması önemli. Eğer bunlar varsa sınavın yakınlığı ve LYS ye hazırlık için yetersiz süreyi beraber değerlendirip ona göre program yapılmalıdır. Hedef çok önemli matematikten yüksek netler bekleyenler için tüm konuları sıfırlamak ancak bana 15 net yeterli diyenler için kolay konulara ağırlık verip zor konular ile vakit kaybetmeme gibi değerlendirmeler yaparak hedef odaklı çalışmalıyız. Kesinlikle devamlı kontrol ile ilerleyen biriyim. Bir konu öğrenildikten sonra yapılan testin faydalı sonuçlar verdiğini düşünmüyorum. Onun üzerinde geçen 2 konu sonra 2 konu öncesi ile ilgili test yaparak acaba bu konu unutuldu mu yoksa konu sıcakken öğrenildi sonra boş mu verildi bunun farkında olmak gerekli. Yani herkes yeni öğrendiği konu ile ilgili yüksek net yapar marifet bu neti 1 ay sonra da yapabilmekte. Onun için sarmal bir sistem kullanıyorum. Evlatlarınız ve geleceğiniz bana emanet. Elimden geleni yapacağıma emin olabilirsiniz.
Peki, Dersi Nerede Ne Zaman Verebilirsiniz?
Dersi sizin evinizde verme taraftarıyım ancak ders çalışabileceğimiz yerler de mevcut arkadaşlarımın etüt merkezleri var. Yanı sıra kafe ya da sizin önereceğiniz yerler benim için uygundur. Aracımın olması bana istediğiniz yer de istediğiniz saatte orada olmama olanak sağlıyor. Yani ben size eşlik ederim. Kendi evimde müsait ancak çok küçük bir çocuğum var ve sizlere rahatsızlık vermesinden çekinirim.
Müsait olduğum zamanları ben size belirtirim. Çünkü burada şu gün uygunum desem belki orası çoktan dolmuş olacak. Ancak genel olarak hafta sonları müsait ve hafta içi akşam bazen 17.30 dan sonra bazen de 19.30 dan sonra müsait oluyorum.
Grup Dersleri
Grup dersleri yapıyorum. Tabi onlarda daha farklı fiyat hesaplıyoruz. Ama tabi ki sizler için daha ekonomik oluyor. Eğer grup dersi olursa uzun soluklu olmasını talep ediyorum. Çünkü ciddi efor gerektiriyor ve genelde grup derslerim sadece matematik değil fizik kimya biyoloji ile desteklemeyi öneriyorum. Ancak tercih sizin. Grup dersleri için yerim var. Ama şunu öneriyorum; eğer bir sitede oturuyorsanız bulacağınız arkadaşlar ile sitenizin sosyal tesisin de ya da müsait bir yerde ders işlemeyi faydalı buluyorum. Çünkü hem siz komşularınız ile olmuş oluyorsunuz hem de site dışına çıkmadan dersiniz görmüş oluyorsunuz ki trafik düşünüldüğünde büyük nimet olduğu kanısındayım.
Ders Saati ve Fiyat
Ders saatim 60dk üzerinden 120dakika ders işliyorum. Bunu uzun soluklu ders çalışma alışkanlığı edinmede faydalı buluyorum. Yanı sıra malum trafikle beraber değerlendirince 1 saat için gelmeyi pek tercih etmiyorum. Ve bu 120dk yı 100TL ye anlatıyorum. Fiyatın uygun olması bazen yanlış anlaşılmama sebebiyet veriyor. Açıkçası ben esnaf ya da pazarlamacı değilim. Devamlı gidebileceğim 6 öğrenciye tamamladıktan sonra ilanlarımı kaldıracağım. Özenle ilgilenebileceğim yeterli öğrenci ve durmadan öğrenci arayışına girmemek benim için fiyatı uygun tutma sebebimdir.
Referans
S.B(Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme Profesörü)

T. Y(Aksa Jeneratör Genel Müdürü)

T. C. (Sabancı Proje Müdürü)

P. O(Bilfen Okulları Yönetim Kurulu Üyesi)

Binbaşı A. T. (İlçe Jandarma Komutanı)

H. K. (Mimar)

M. B(Bayer Aspirin Yönetim Kurulu)

• Konum: Istanbul

• İlan No: 3429559 istanbul
istanbul.backpage.com, birden fazla kullanıcının erişimini sağlayan etkileşimli bir bilgisayar hizmetidir ve başka bir bilgi içeriği sağlayıcısı tarafından sağlanan bilgilerin yayınlayıcısı ya da sözcüsü olarak değerlendirilmemelidir. © 2017 backpage.com